14. kolejka PlusLigi

7.01.14r. 19:00 BBTS Bielsko-Biała - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (19:25, 19:25, 11:25) MVP: Michał Ruciak

8.01.14r. 17:30 Asseco Resovia Rzeszów - Jastrzębski Węgiel 3:2 (25:22, 22:25, 25:20, 24:26, 15:12) MVP: Fabian Drzyzga
 Pierwsza partia wyraźnie pod batutą Resoviaków, już na początku prowadzili 5:0, a potem po drugiej przerwie technicznej 17:10! Właśnie w tym momencie Koksy obudziły się, i było już nawet 17:17, jeśli dobrze pamiętam, albo 18:19. Jednak rzeszowianie utrzymali przewagę i wygrali tego seta. Druga partia padła łupem gości. Natomiast trzecia rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, było nawet 16:8, ale ostatecznie skończyło się 5-punktowym zwycięstwem Resovii. Trzeci set rozpoczął się równie podobnie jak poprzedni, ale jednak trochę inaczej, ponieważ padł łupem Koksów. I doczekaliśmy się tie-breaka na Podpromiu. Oj był on bardzo nerwowy, początek to punkt za punkt, ale w końcówce było kilka dobrych zagrywek i bloków Resovii. Mimo wielu prostych błędów rzeszowian (głównie nieporozumienia na linii Drzyzga-Veres i grubo ponad 20 zepsutych zagrywek), to oni ostatecznie zwyciężyli.

8.01.13r. 18:00 Cerrad Czarni Radom - Transfer Bydgoszcz 0:3 (21:25, 26:28, 20:25) MVP: Bartosz Janeczek

8.01.14r. 18:30 AZS Częstochowa - AZS Politechnika Warszawska 1:3 (25:15, 29:31, 20:25, 18:25) MVP: Juraj Zatko

8.01.14r. 19:00 LOTOS Trefl Gdańsk - Effector Kielce 3:0 (29:27, 25:18, 26:24) MVP: Jakub Jarosz

8.01.13r. 20:30 Indykpol AZS Olsztyn - PGE Skra Bełchatów 0:3 (21:25, 18:25, 22:25) MVP: Aleksa Brdovic

Jeśli chodzi o tabelę, na czele mamy klub z Bełchatowa, który (wygrywając mecz z Gdańskiem w listopadzie) ma o jeden mecz rozegrany więcej od innych ekip. Posiada dwa "oczka" więcej niż mistrz Polski, a na trzecim miejscu znajduje się ZAKSA. W skrócie:
1. Skra (32 punkty, 13 meczy rozegranych, 11:2)
2. Resovia (30 pkt., 12 meczy, 10:2)
3. ZAKSA (27 pkt., 12 meczy, 9:3)
4. JW (23 pkt, 12 meczy, 8:4)
5. Czarni (21 pkt., 12 meczy, 7:5)
6. Indykpol AZS (19 pkt., 12 meczy, 6:6)
7. AZS PW (16 pkt., 12 meczy, 5:7)
8. Lotos Trefl (16 pkt.,13 meczy, 4:9)
9. Effector (12 pkt., 12 meczy, 4:8)
10. Transfer (10 pkt., 12 meczy, 3:9)
11. AZS Częstochowa (8 pkt., 12 meczy, 3:9)
12. BBTS (8 pkt., 12 meczy, 3:9)

Gorący news dla kibiców, którzy w swoim pakiecie nie mają Polsatu Sport i kibicują Resovii/Skrze! 18 stycznia o 14:45 mecz między tymi klubami będzie transmitowany na Polsacie Sport News!